Hivatalosan szeptember 1-6 között zajlott Európa legnagyobb technológiai újításokkal foglalkozó expója, az IFA 2017, ahol az okoshűtőktől kezdve a komplett gamer PC-ken át a Mixed Reality headseteken keresztül egészen a hibrid laptopokig minden volt. Nagyon erős volt a mezőny, rengeteg érdekes hardvert és kütyüt villantottak a gyártók, de azért megpróbáltuk kiválasztani a kategóriák legerősebb versenyzőit.
A legjobb okostelefon
Az idei ősz egyik legjobban várt phabletje egyértelműen a Samsung Galaxy Note 8, aminek Androidos fronton az LG új üdvöskéje, az LG V30 lehet a kihívója. A 6 hüvelykes QHD OLED panellel, Snapdragon 835-ös processzorral, 4GB memóriával, dupla kamerával, valamint csúcsminőségű mikrofonnal és hangszórókkal felszerelt, vízálló borításba csomagolt telefon a multimédiás tartalomfogyasztás és készítés alfája és ómegája lesz, miközben a teljesítménye sem elhanyagolható.
A legjobb táblagép

Egyértelműen a Surface Pro táblagépek konkurenciájaként dobja piacra az Acer legújabb csúcskategóriás táblagépét, az Acer Switch 7 Black Edition névre keresztelt szörnyeteget, ami több szempontból is különleges. Egyrészt ebbe már nyolcadik generációs Core i7 processzor kerül, másrészt az említett processzort a teljesen passzív LiquidLoop technológia hűti. De nemcsak ezt, hanem a 2GB VRAM-mal megpakolt GeForce MX150-et is ez tartja hidegen, így a gép teljesen hangtalanul működik még komolyabb terhelés, mondjuk videovágás vagy játék közben is. Emellé kapunk egy furcsa felbontású, 2256x1504 pixeles, 13,5 hüvelykes kijelzőt, ujjlenyomat-olvasót, lecsatolható billentyűzetet és érintőtollat is. A mindössze 1,15 kilós gépnek azonban nemcsak az anyaghasználata, az ára is prémium: 1999 euróról indul majd felfelé a felszereltség függvényében valamikor decemberben.
A legjobb laptop

Mindössze 14 milliméter vastag, csupán 1370 gramm, de egy nyolcadik generációs Intel processzor, áthajtható 4K kijelző és egy villámgyors SSD van benne, mi az? Hát a Lenovo Yoga 920! Az vállalat legújabb áthatható hibridje dedikált videokártyát sajnos nem tartalmaz, van viszont helyette egy pöpec processor, 16GB-nyi DDR 4-es rendszermemória és a Samsung új, villámgyors SSD-je, amiből akár 1TB-os modellt is választhatunk. Az extrák közt találjuk a JBL hangrendszert, az ujjlenyomat olvasót és az érinőkijelzőt. A gyártó szerint az akkumulátor simán kibír majd 10 órát a 4K-s modell esetében, de ha beérjük a Full HD kijelzővel, ennek másfélszeresével számolhatunk. A Yoga 920 nemcsak erősebb, de könnyebb és vékonyabb is elődjénél, a Yoga 910-nél. A notebook induló ára 1300 euró körül lesz, ami felszereltség függvényében jóval feljebb is kúszhat.
A legjobb gamer notebook

Gamer fronton rengeteg lenyűgöző gépet villantottak a gyártók, mind közül kiemelkedett azonban az ASUS ROG Chimera. Ez a világ első gamer laptopja, ami 144Hz-es képfrissítésű kijelzővel érkezik, ami ráadásul az Nvidia G-Sync technológiáját is támogatja. Ezek a monitorok nagyon népszerűek manapság, így kétségtelen, hogy a notebookos fronton is kapós lesz a 17,3 hüvelykes panel . Persze egy ilyen kijelző mellé teljesítményre is szükség van, amit jelen esetben egy Core i7-7820HK processzor és egy GTX 1080-as kártya szolgáltat. A Chimera emellett támogatja az Xbox One vezeték nélküli technológiáját is, vagyis bármilyen külső csatlakozó nélkül használhatjuk a kedvenc Xbox One kontrollerünket. Ez nyilván remek feature, ugyanakkor ha a Microsoft Bluetooth alapokra építette volna a kontrollert, minden laptop képes lenne erre.
A legjobb okosóra

Bár a Fitbit hivatalosan már az IFA előtt bejelentette Ionic névre keresztelt első okosóráját, a berlini expó látogatói körülrajongták a kütyüt. Az októberben érkező kiegészítő gyakorlatilag mindent tud, amit a Fitbit korábbi kütyüitől megszoktunk: számolja a lépéseket, a kalóriákat, méri az edzettségi szintünket és nyomon követi az alvásunkat. A vízálló óra emellett a vér oxigénszintjét is szemmel tartja, a későbbiekben pedig alvászavarok, például alvási apnoé követésére is alkalmas lesz. A rengeteg különböző virtuális előlap mellé a fejlesztői környezet mindenki számára elérhető lesz, így külső fejlesztők is készíthetnek tartalmat a GPS-szel szerelt órához, ami NFC chippel is rendelkezik, így akár fizethetünk is vele.
A legjobb hangszóró

A Sony még mindig remek dolgokat dob a piacra, de az elnevezésekkel továbbra is gondjaik vannak. Az LF-S50G talán megfelelő név, ha csavarokról beszélünk egy raktárban, de ne mondja senki, hogy egy Bluetooth hangszórónak nem lehetett ennél kreatívabb, hangzatosabb, hívogatóbb nevet adni. Az esetlen címkézés ellenére a Google Assistantra épülő kütyü kifejezetten sokat tud, és a mesterséges intelligenciának hála folyamatosan tanul is. Gombok helyett gesztusokkal vezérelhetjük, a többi eszközünkhöz pedig 4.2-es Bluetooth, NFC, Wi-Fi és Chromecast segítségével is kapcsolódhat.